Pojawienie się kagune i miejsce jego powstania w organizmie zależy od typu RC ghula. Istnieją aż cztery różne typy: Ukaku, Koukaku, Rinkaku i Bikaku.
Kagune są dziedziczone, zwykle po jednym z rodziców. Czasem zdarza się, że mają jednak kagune po obu rodzicach - takie osobniki mają również niektóre cechy hybryd.
Niektóre ghule mogą "w programować" kagune innego ghula, którego zjadł.
UKAKU
Ukaku (japoński 羽赫) jest to kagune w kształcie rozłożonych piór i wysówa się on znad łopatek. Z wyglądu przypomina skrzydła. Kagune te jest lekkie i może być używany do szybkiego atakowania przeciwnika z odległości.
Te ghule, które posiadają ten tym RC cechuje szybkość, ale zmniejsza wytrzymałość. Dlatego też nie powinny one walczyć przez długi czas i nieraz w połowie walki potrafią uciec.
Ukaku kagune mają większe wygrane przy Bikaku, lecz mają trudności z pokonaniem Koukaku.
KOUKAKU
Koukaku (japoński 甲赫) z wyglądu przypomina metal oraz łopatę. Osiąga to przez wysoką gęstość RC. Jest to ciężki i wytrzymały kagune, który wyrasta spod łopatek. Zwykle ghule używają ją do obrony z powodu ich wytrzymałości.
Ghule z koukaku cechuje siła oraz wytrzymałość. Niestety z powodu ciężaru ich tarczo-broni nie mają szans jeśli chodzi o prędkość. Zwykle ghule z tym kagune nie wykonują żadnych szybkich ataków.
Koukaku mogą odeprzeć ataki ukaku, ale zarazem tarczo-broń może zostać pokonana przez rinkaku.
RINKAKU
Rinkaku (japoński 鱗赫) ma wygląd podobny do metalowych macek, wychodzi z dołu tułowia. Rinkaku ma ogromne zdolności regeneracyjne, osobliwy wygląd oraz struktura. Kagune te cechuje brutalna siła. Zarazem rinkaku znane jest ze swojej kruchości.
Ghule z tym kagune z łatwością mogą pokonać koukaku. Pokonać go zaś może z łatwością bikaku.
BIKAKU
Bikaku (japoński 尾赫) wyglądem przypomina ogon i wychodzi z kości ogonowej ghula. Nie ma on większych wad, ale również i atutów.
Bikaku z łatwością mogą pokonać Rinkaku, lecz będą miały trudności z walkami z ukaku, przez ich szybkość.
Kanibalizm, a kagune
Gdy ghul dopuszcza się kanibalizmu istnieje szansa, że pochłonie kagune innego ghula. Szansa na pochłonięcie broni zmiejsza się wraz z ilością ofiar tego sposobu odżywiania.
Osobniki, które to spotkało nazywa się kakujas.